24 کتابی که در کتابخانه باید داشت

24 کتابی که در کتابخانه باید داشت

این روزها با تمام فناوری‌های مدرن، واقعیت مجازی، بازی‌های رایانه‌ای، رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر، خواندن کتاب مانند دوران کمی گذشته محبوب نیست.

با این حال، هنوز نمی توان این واقعیت را انکار کرد که کتاب ها می توانند فوق العاده قدرتمند و تأثیرگذار باشند.

کتابی که به خوبی نوشته شده است این توانایی منحصر به فرد را دارد که شما را در طرح خود بمکد و شما را در معرض دیدگاه هایی قرار دهد که ممکن است به آن فکر نکرده باشید.

کتاب ها می توانند شما را به سرزمین های شگفت انگیز خارجی ببرد.

آنها به شما اجازه می دهند در زمان سفر کنید.

آنها به شما اجازه می دهند با افراد جالبی از ابرقهرمانان تخیلی گرفته تا شخصیت های واقعی آشنا شوید که دنیایی را که ما در آن زندگی می کنیم شکل داده اند.

کتاب ها همچنین این توانایی را دارند که به ما بیاموزند، ما را سرگرم کنند، ما را بترسانند، حتی ما را بخندانند یا گریه کنیم.

قوی ترین کتاب ها حتی می توانند زندگی ما را برای همیشه تغییر دهند.

برای وبلاگ امروز، کمی تحقیق کردیم و فهرستی از کتاب‌هایی که ممکن است این قدرت را داشته باشند، تهیه کردیم.

ما کاملاً مطمئن هستیم که خواندن هر یک از این 24 کتاب تأثیر زیادی بر زندگی شما خواهد داشت. از رمان‌های نمادین جورج اورول گرفته تا کتاب آنتوان دو سنت اگزوپری ، این‌ها 24 کتاب تغییر دهنده زندگی هستند که باید به کتابخانه ‌تان اضافه کنید.

24 – برای چه کسی زنگ به صدا در می آید اثر ارنست همینگوی

24-For Whom The Bell Tolls by Ernest Hemingway

یکی از بهترین آثار همینگوی، برای چه کسی زنگ به صدا در می‌آید، رمانی است که در سال 1940 منتشر شد. این کتاب داستان رابرت جردن، یک دینامتر جوان آمریکایی در بریگادهای بین‌المللی را روایت می‌کند که در طول جنگ داخلی اسپانیا (1939-1939) به یک واحد چریکی جمهوری‌خواه وابسته بود. ). تعدادی از موضوعات مانند مرگ، عشق و تعصب را بررسی می کند.

23-ارباب مگس ها اثر ویلیام گلدینگ

23-Lord Of The Flies by William Golding

شاهکار ویلیام گلدینگ، ارباب مگس‌ها، درباره گروهی از پسران انگلیسی ظاهراً خوش‌رفتار است که در جزیره‌ای خالی از سکنه گیر افتاده‌اند و سعی می‌کنند خود را با نتایج فاجعه‌بار اداره کنند. گلدینگ در این کتاب به موضوعات بحث برانگیز طبیعت انسان و رفاه فردی در مقابل خیر عمومی به شیوه ای قابل توجه می پردازد.

22- آنا کارنینا اثر لئو تولستوی

22-Anna Karenina by Leo Tolstoy

آنا کارنینا رمانی است که از سال 1875 تا 1877 در قسمت‌های سریال منتشر شده است. این کتاب با بازگویی داستان زندگی آنا کارنینا، اشراف‌زاده سن پترزبورگ، به طرز استادانه‌ای طیف متنوعی از موضوعات را در حدود هزار صفحه‌اش بررسی می‌کند. یک نظرسنجی در سال 2007 از 125 نویسنده معاصر در تایم، این رمان را “بزرگترین کتابی است که تا کنون نوشته شده است.”

21-شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری

21-The Little Prince by Antoine de Saint – Exupery

شازده کوچولو که توسط اشراف، نویسنده، شاعر و هوانورد پیشگام فرانسوی آنتوان دو سنت اگزوپری نوشته شده است، رمانی محبوب در سال ۱۹۴۳ و چهارمین کتاب پرترجمه در جهان است. این کتاب با مهربانی تنهایی، دوستی، عشق و فقدان تجربه شده توسط شاهزاده جوانی را که به زمین افتاده توصیف می کند.

20-مانیفست کمونیست اثر کارل مارکس و فردریش انگلس

20- The Communist Manifesto by Karl Marx and Friedrich Engels

جزوه سیاسی 1848 فیلسوفان آلمانی مارکس و انگلس، مانیفست کمونیست اکنون به عنوان یکی از تأثیرگذارترین دست نوشته های سیاسی جهان شناخته می شود. این یک رویکرد تحلیلی منحصر به فرد به مبارزه طبقاتی، مشکلات سرمایه داری، و ماهیت جامعه و سیاست ارائه می دهد.

19- درباره منشا گونه ها اثر چارلز داروین

19-On The Origin Of Species by Charles Darwin

نوشته شده توسط دانشمند انگلیسی چارلز داروین و منتشر شده در سال 1859، در مورد منشاء گونه ها اثری از ادبیات علمی است که اساس زیست شناسی تکاملی در نظر گرفته می شود. این کتاب برای خوانندگان غیرمتخصص نوشته شده است، و مجموعه ای از شواهد را ارائه می دهد که نشان می دهد تنوع زندگی از نسب مشترک از طریق یک الگوی منشعب از تکامل به وجود آمده است.

18- انتخاب سوفی اثر ویلیام استایرون

18-Sophie’s Choice by William Styron

انتخاب سوفی ، رمانی از نویسنده آمریکایی ویلیام استایرون است که در سال ۱۹۷۹ منتشر شد. این طرح در نهایت به تصمیم غم انگیزی می پردازد که سوفی، یک کاتولیک لهستانی بازمانده از اردوگاه های کار اجباری نازی های آلمان، مجبور شد هنگام ورود خود به همراه دو فرزندش به اردوگاه بگیرد. سوفی باید انتخاب می کرد که کدام یک از فرزندانش کشته شوند و کدام یک زنده بماند.

17- در جاده اثر جک کرواک

17-On The Road by Jack Kerouac

در جاده، رمانی از جک کرواک، نویسنده آمریکایی است که در سال ۱۹۵۷ منتشر شد. این کتاب بر اساس سفرهای کرواک و دوستانش در سراسر آمریکا، درباره زندگی آزاد، جاز، شعر و مواد مخدر است. این رمان توسط مجله تایم به عنوان یکی از 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال 1923 تا 2005 انتخاب شد.

16- کشتن مرغ مقلد اثر هارپر لی

16 -To Kill A Mockingbird by Harper Lee

این رمان برنده جایزه پولیتزر نوشته هارپر لی به یکی از آثار کلاسیک ادبیات مدرن آمریکا تبدیل شده است. این رمان با طرح و شخصیت‌هایش که بر اساس مشاهدات نویسنده از خانواده و همسایگانش استوار است، علیرغم پرداختن به مسائل جدی تجاوز جنسی و نابرابری نژادی، به گرمی و طنزش مشهور است.

15- نوزده هشتاد و چهار اثر جورج اورول

15-Nineteen Eighty-Four by George Orwell

نوزده هشتاد و چهار، که اغلب با عنوان «1984» منتشر می شود، رمانی دیستوپیایی نوشته جورج اورول، نویسنده انگلیسی است. داستان این رمان در دنیایی خیالی و تاریک از جنگ دائمی، نظارت همه جانبه دولت و دستکاری عمومی است که در آن فردگرایی و تفکر مستقل به عنوان “جنایت فکری” مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

14-کنت مونت کریستو اثر الکساندر دوما

14-The Count Of Monte Cristo by Alexander Dumas

کنت مونت کریستو که در سال 1844 به پایان رسید، رمانی ماجرایی است که به موضوعات امید، عدالت، انتقام، رحمت و بخشش می‌پردازد. حول محور مردی است که به ناحق زندانی می شود، از زندان فرار می کند، ثروتی به دست می آورد، و در صدد انتقام گرفتن از کسانی است که مسئول زندانی شدنش هستند.

13-گتسبی بزرگ اثر فرانسیس اسکات فیتزجرالد

13-The Great Gatsby by Francis Scott Fitzgerald

گتسبی بزرگ که به‌عنوان اثر بزرگ فیتزجرالد در نظر گرفته می‌شود، موضوعات انحطاط، آرمان‌گرایی، مقاومت در برابر تغییر، تحولات اجتماعی و زیاده‌روی را بررسی می‌کند و پرتره‌ای از عصر جاز یا دهه‌ی خروشان دهه‌ی بیست را خلق می‌کند که به عنوان یک داستان هشداردهنده در مورد رویای آمریکایی توصیف شده است. .

12-کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

12-The Alchemist by Paulo Coelho

کیمیاگر رمانی از نویسنده برزیلی پائولو کوئیلو است که اولین بار در سال 1988 منتشر شد. رمانی تمثیلی، داستان یک چوپان جوان اندلسی را در سفر خود به مصر، پس از رویای مکرر یافتن گنج در آنجا دنبال می کند. کتاب کیمیاگر که پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی است، یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های تاریخ است.

11- حقوق انسان اثر توماس پین

11-Rights Of Man by Thomas Paine

حقوق بشر که در دو بخش در مارس 1791 و فوریه 1792 منتشر شد، یکی از مهم ترین کتاب های نوشته شده توسط توماس پین، فعال سیاسی، فیلسوف، نظریه پرداز سیاسی و انقلابی انگلیسی-آمریکایی است. این کتاب به انقلاب فرانسه و حقوقی می پردازد که باید به هر انسانی داده شود.

10- تاریخچه مختصر زمان اثر استیون هاوکینگ

10-A Brief History Of Time by Stephen Hawking

تاریخچه مختصر زمان (به انگلیسی: A Brief History of Time) یک کتاب علمی عامه پسند نوشته استیون هاوکینگ فیزیکدان بریتانیایی است که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد. در این کتاب، هاوکینگ تلاش می‌کند تا طیفی از موضوعات کیهان‌شناسی از جمله انفجار بزرگ، سیاه‌چاله‌ها و مخروط‌های نور را برای خوانندگان غیرمتخصص توضیح دهد. این کتاب بلافاصله پرفروش شد و تا سال 2001 به 35 زبان ترجمه شد.

9- به درون طبیعت  اثر جان کراکائر

9-Into The Wild by Jon Krakauer

Into The Wild که توسط Jon Krakauer در سال 1996 نوشته شده است، یک کتاب پرفروش بین المللی است که به 14 زبان و 173 نسخه چاپ شده است. این کتاب که به طور گسترده به عنوان برنامه درسی خواندن در دبیرستان و دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد، به موضوعاتی می‌پردازد که چگونه در جامعه پذیرفته شوند و چگونه یافتن خود گاهی با عضوی فعال در جامعه در تضاد است.

8-کشتارگاه پنج اثر کرت وونگات

8-Slaughterhouse-Five by Kurt Vonnegut

سلاخ خانه پنج رمانی طنز نوشته کرت وونگات درباره جنگ جهانی دوم است. این رمان که نیمه اتوبیوگرافیک در نظر گرفته می شود، تا حدی بر اساس تجربیات جنگی خود ونگات است. این کتاب که عموماً به عنوان تأثیرگذارترین و محبوب ترین اثر ونگات شناخته می شود، حول محور سرباز آمریکایی بیلی پیلگریم است.

7-ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول

7-Alice´s Adventures In Wonderland by Lewis Carroll

یکی از بهترین نمونه‌های ژانر مزخرف ادبی، ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب، رمانی است که در سال ۱۸۶۵ توسط ریاضی‌دان انگلیسی چارلز لوتویج داجسون با نام مستعار لوئیس کارول نوشته شده است. داستان به طرز ماهرانه ای با منطق بازی می کند و به داستان محبوبیت ماندگاری بین بزرگسالان و همچنین کودکان می دهد.

6- تصویر دوریان گری اثر اسکار وایلد

6-The Picture Of Dorian Gray by Oscar Wilde

تنها رمان نوشته اسکار وایلد، تصویر دوریان گری، یک رمان تخیلی گوتیک است که به مضامین زیبایی‌شناسی، دوگانگی اخلاقی، و اغراق از خود می‌پردازد. در سال 1890، زمانی که این رمان منتشر شد، احساسات اخلاقی منتقدان بریتانیایی را آزار می‌داد، اما امروزه به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثار قرن نوزدهم شناخته می‌شود.

 

5- پدرخوانده اثر ماریو پوزو

5-The Godfather by Mario Puzo

پدرخوانده یک رمان جنایی معروف نوشته ماریو پوزو نویسنده ایتالیایی آمریکایی است. داستان یک خانواده مافیایی خیالی مستقر در شهر نیویورک به سرپرستی دون ویتو کورلئونه، که مترادف با مافیای ایتالیایی شد، را شرح می دهد. این رمان سال های 1945 تا 1955 را پوشش می دهد و همچنین داستان گذشته کورلئونه را ارائه می دهد.

4- مزرعه حیوانات اثر جورج اورول

4-Animal Farm by George Orwell

یکی دیگر از آثار بزرگ جورج اورول که به فهرست ما راه یافت، مزرعه حیوانات رمانی تمثیلی و دیستوپیایی است که برای اولین بار در 17 اوت 1945 در انگلستان منتشر شد. این کتاب با انتقاد تمثیلی از کمونیسم، در ابتدا توسط تعدادی از ناشران بریتانیایی و آمریکایی رد شد اما اکنون منتشر شده است. یکی از تأثیرگذارترین کتاب هایی است که تا کنون نوشته شده است.

3- همه آرام در جبهه غربی اثر اریش ماریا رمارک

3-All Quiet On The Western Front by Erich Maria Remarque

نوشته اریش ماریا رمارک، کهنه سرباز آلمانی جنگ جهانی اول، همه آرام در جبهه غربی یک رمان جنگی است که در ابتدا در سال 1928 منتشر شد. این کتاب استرس شدید جسمی و روحی سربازان آلمانی در طول جنگ و جدا شدن از غیرنظامیان را توصیف می کند. زندگی بسیاری از این سربازان پس از بازگشت به خانه احساس می شود.

2- کلبه عمو تام اثر هریت بیچر استو

2-Uncle Tom’s Cabin by Harriet Beecher Stowe

پرفروش‌ترین رمان قرن نوزدهم، کلبه عمو تام یک رمان ضد برده‌داری اثر H. B. Stowe است که در سال 1852 منتشر شد. این رمان که به عنوان رمانی که “به ایجاد زمینه‌ای برای جنگ داخلی کمک کرد” شناخته می‌شود، واقعیت برده‌داری را به تصویر می‌کشد و ادعا می کند که عشق مسیحی می تواند بر چیزی به همان اندازه مخرب مانند بردگی همنوعان غلبه کند.

1-صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز

1-One Hundred Years Of Solitude by Gabriel García Márquez

صد سال تنهایی که اثر بزرگ گارسیا مارکز در نظر گرفته می شود، یک رمان رئالیسم جادویی محصول 1967 است که داستان خانواده بوئندیا را روایت می کند. این رمان به 37 زبان ترجمه شده و با بیش از 30 میلیون نسخه، به عنوان یکی از برجسته ترین آثار در کانون ادبی اسپانیا شناخته می شود.

 

 

به تنظیم و تهیه : مژگان سنگسری

دیدگاهتان را بنویسید

سهند بوک

ادرس: تهران. میدان انقلاب. پاساژ اندیشه

موبایل: 09351451233

تلفن: 66487885

ایمیل: puya.yas26@gmail.com

ادرس: تهران. میدان انقلاب. پاساژ اندیشه

موبایل: 09351451233

تلفن: 66487885

ایمیل: puya.yas26@gmail.com

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

لیست مورد علاقه ها